הפוסטים הנקראים של ישראל נגלית לעין
שיתוף
ה' באייר
ה' באייר
ילידי ה' באייר תש"ח שנולדו ביום הכרזה על הקמת מדינת ישראל בביקור ביום העצמאות בבית הנשיא
פרויקט תיעוד המצבות בבתי העלמין היהודים במרכז אסיה נעשה בהשראה של פרויקטיי תיעוד דומים של בתי קברות יהודיים בטורקיה ובאירופה. מטרת פרויקט התיעוד היא להנגיש את המידע כל בתי הקברות… קראו עוד תיעוד בתי הקברות היהודיים, מרכז אסיה
לתעשייה הצבאית היו, ועדיין ישנם, מספר מפעלים לייצור נשק (מפל"ן). אחד מהם שכן בעבר בתל אביב, לא רחוק ממגדלי עזריאלי. מחלקה 61 במפעל זה היתה מורכבת מאנשי מקצוע מצוינים, טכנאים… קראו עוד "וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים": מייצור רובים לייצור חנוכיות
פרופסור ויקונט לורד דוד סמואל, 1922-2014, הוא בנם בכורם של הדסה לבית גור ואדוין סמואל. מצד אביו הוא נכדו של הלורד הרברט סמואל, הנציב העליון הבריטי הראשון בארץ ישראל, ומצד אימו – של… קראו עוד פרופסור לורד ויקונט דוד סמואל
צוות ישראל נגלית לעין משקיע מאמצים רבים בבירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטי האוספים ומספק את המידע על פי הנתונים העומדים לרשותו.
"על מדף בכיתה היתה מונחת הקופסה הכחולה, היא קופסת קק"ל", כך מספרת פרופ' רנה שפירא, כלת פרס ישראל לחקר החינוך, שאלבום הוריה, שרגא ודבורה נצר (בעבר נוסוביצקי), היה מראשוני האלבומים שתועדו במסגרת מיזם "העיר הנגלית לעין", במלאת 100 שנה לתל אביב.
באחת התמונות, משנת 1965 נראה אחיו הצעיר אבי בחצר הבית, מחופש לשוטר, ולידו שתיל של עץ אורן.
במהלך שלבי התיעוד התבקש יוסי על ידי המתעדת, רחל שור, לספר מעט אודות העץ, וכך נחשף סיפור משפחתי מרגש.
לאחר מילוי הטופס נפנה את פרטיכם למרכז התיעוד הקרוב לישוב מגורכם, בעזרתם תוכלו לתעד את האלבום המשפחתי שברשותכם!
התמונה הועלתה בהצלחה
תודה!
לאחר מילוי הטופס נפנה את פרטיכם למרכז התיעוד הקרוב לישוב מגורכם, בעזרתם תוכלו לתעד את האלבום המשפחתי שברשותכם!